Oddział Przedszkolny

Rok szkolny 2018/2019

 

PROPOZYCJA KART PRACY I MATERIAŁÓW PAPIERNICZYCH DLA DZIECI, KTÓRE BĘDĄ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019-plik:

PROPOZYCJA kart do przedszkola

 

 

Rok szkolny 2017/2018 

WYDARZENIA

 

28 maja 2018

 

Dzień Matki i Ojca

 

Coroczne święto z okazji Dnia Mamy i Taty miało miejsce w poniedziałek, 28 maja 2018r., w oddziale przedszkolnym naszej szkoły. Spotkanie przygotowały wszystkie przedszkolaki. Dzieci swobodnie prezentowały swoje umiejętności artystyczno – wokalne śpiewając piosenki, wykonały wesoły taniec żabek do piosenki Crazy Frog oraz recytowały wiersze tematycznie związane ze świętem. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech.

Po części oficjalnej wszyscy przeszli do świetlicy szkolnej aby obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowane przez starszych uczniów. Po całej uroczystości  odbył się słodki poczęstunek a dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione laurki.

Uroczystość przebiegła i ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców. Podziękowań, braw i pochwał tego dnia nie brakowało.

Marzena Żmijewska

 

Grudzień 2017

 

Spotkania poświęcone tradycjom bożonarodzeniowym w oddziale

przedszkolnym w okresie świąt Bożego Narodzenia

 

W  oczekiwaniu na tegoroczne święta  nasze przedszkolaki uczyły się poszanowania polskich tradycji obchodzenia Bożego Narodzenia, bliżej poznały symbolikę świąt: ubieranie choinki, składanie życzeń świątecznych, spożywanie wieczerzy wigilijnej, wspólne kolędowanie.

Już od 6 grudnia w Mikołajki na zajęciach poznały historię Św. Mikołaja i wykonały portret jego osoby. W tym dniu również zamiast tradycyjnego słodkiego poczęstunku dzieci wykonały zdrowe kanapki, następnie estetycznie przygotowały stół, i wspólnie zjadły posiłek. Podczas robienia kanapki wzbogaciły swoją wiedzę o wartościach odżywczych warzyw, owoców, poznały ich walory smakowe.

 

IMG_20171114_100107

        W dniu 13 grudnia dzieci wzięły udział w zajęciach otwartych wraz ze swoimi rodzicami. Celem zajęć było poznanie tradycji bożonarodzeniowych i symboliki świąt oraz wykonanie kartek świątecznych. Zajęcia odbyły się w miłej świątecznej atmosferze, dzieci aktywnie uczestniczyły i angażowały się podczas zajęć a rodzice służyli im wsparciem przy tworzeniu kartek świątecznych.

 

 

W ostatnim tygodniu przed świętami dzieci wraz z wychowawczynią zorganizowały uroczystość bożonarodzeniową pt. „Bożonarodzeniowe życzenia”, na którą zaprosiły swoich rodziców, panią dyrektor Grażynę Schade, księdza proboszcza naszej parafii Krzysztofa Rynkowskiego oraz swoich kolegów i koleżanki z klas I, II i III.  Nasze przygotowania trwały już od listopada. Podczas uroczystości dzieci pięknie recytowały wierszyki, śpiewały kolędy a na zakończenie złożyły wszystkim gościom najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Następnie przy słodkim poczęstunku i herbacie toczyły się rozmowy o efektach pracy przedszkolaków, o owocnej współpracy wychowawcy z rodzicami.

 

 

Wychowawczyni relacjonowała szczegółowo jak dzieci czują się w przedszkolu, w grupie, że znają i przestrzegają zasad, które na początku roku same uzgodniły, o tym jak dobrze czują się w towarzystwie rówieśników, ze znają konsekwencje niepożądanych zachowań i starają się ich unikać. Nadmieniła o tym, jakie działania motywujące działają pozytywnie na dzieci. Rodzice ze swej strony wysnuli kilka sugestii o tym jak motywują swoje dzieci w domu i z ochotą wyrazili duże zadowolenie z postępów dzieci w przedszkolu.  współpracy z rodzicami. Wychowawczyni podsumowała efekty dotychczasowej owocnej współpracy z rodzicami. Z uwagą wysłuchała opinii rodziców, z której wynikało ze są zadowoleni z naszej współpracy, chcą nadal angażować się w życie przedszkola, wspierać nauczycieli i szkołę oraz służyć pomocą , za co jesteśmy bardzo radzi.

W dniu 21 grudnia dzieci wzięły udział w spotkaniu wigilijnym z udziałem klas I, II, III, rodziców, nauczycieli i panią dyrektor. Spotkanie odbyło się na piętrze korytarza. Przy poczęstunku wspólnie ze zgromadzonymi śpiewały kolędy,  wysłuchały czytanych przez uczniów klas III opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych, dzieliły się opłatkiem i składały życzenia.

 

 

Takie spotkania stały się już tradycją w naszym przedszkolu. Dzieci corocznie przygotowują się do przedstawień świątecznych , zapraszają swoich rodziców i gości.

Spotkania bożonarodzeniowe, które wprowadzają w nastrój świąt Bożego Narodzenia dają dzieciom możliwość poznania tradycji tych świąt. Takie spotkania wzmacniają więzi rodzinne. Dzieciom i nauczycielce  dają satysfakcję z możliwości sprawiania innym radości i przyjemności.

W zorganizowaniu spotkań mają swój udział rodzice poprzez przygotowywanie dzieciom przepięknych stroi oraz pomocy dzieciom w nauce ról. Przedszkolaki natomiast z wielkim zapałem uczą się swoich ról oraz kolęd, które prezentują swoim rodzicom.

wychowawczyni Marzena Żmijewska

 

1 grudnia 2017

 

VII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków Powiatu Działdowskiego

 

W dniu 1 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w VII Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków Powiatu Działdowskiego, która w tym roku odbyła się w Iłowie. Z naszej grupy na olimpiadę pojechało 11 przedszkolaków 5 i 6 latkowie. Dzieci wzięły udział  w konkurencjach sportowych m. in. bieg w rzędach omijając pachołki, konkurencja skok w dal z miejsca, rzuty zośkami do kosza, rzuty piłką do bramki, podawanie piłki pod nogami, itd. W sumie było 8 konkurencji.
W większości konkurencji liczyła się sprawność, szybkość i współpraca w zespole, „każde dziecko pracowało na wynik zespołu”. Nasze przedszkolaki były bardzo aktywne, wszystkie zadania wykonywały sprawnie i szybko. Byłam z nich bardzo dumna.

Cała impreza miała charakter przybliżony do igrzysk olimpijskich. Na początku została wywieszona flaga olimpiady, następnie dzieci przeszły w  korowodzie, aby się zaprezentować, po tym zostaliśmy przywitani przez organizatorów. W trakcie zawodów dzieci miały zapewniony posiłek, soki i wodę niegazowaną.

Podczas całej imprezy towarzyszyli nam rodzice, którzy gorąco nam kibicowali. Po zakończeniu wszystkich konkurencji zostały odczytane wyniki.   Niestety nie udało się nam stanąć na podium, ale wszyscy byliśmy zadowoleni
z naszych wyników. Dzieci indywidualnie zostały nagrodzone medalami i otrzymały upominki. Cała grupa otrzymała dyplom za udział i piłkę.

wychowawczyni Marzena Żmijewska

28 listopada 2017

 

Spotkanie z pielęgniarką

 

W dniu 28 listopada w oddziale przedszkolnym gościliśmy pielęgniarkę szkolną Panią Lilę Anczewską, która  przeprowadziła pogadankę z przedszkolakami na temat „Higiena osobista i higiena jamy ustnej”. Pielęgniarka uzmysłowiła dzieciom jak wielkie znaczenie dla organizmu człowieka i  jego samopoczucia  ma higiena osobista. Nadmieniła o codziennym myciu rąk przed posiłkiem i po wyjściu
z toalety, o codziennym wieczornym myciu całego ciała, o codziennej zmianie bielizny i odzieży, a także o dbaniu o czystość wokół siebie
w pomieszczeniach.  Dzieci zostały  poinstruowane jak myć ząbki i dbać o higienę jamy ustnej oraz o profilaktycznych zabiegach stomatologicznych dostosowanych do wieku dzieci. Spotkanie przebiegało w atmosferze swobodnej rozmowy, pokazu na plastikowym aparacie mowy. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane, zadawały wiele pytań i wyciągały samodzielnie wnioski. Myślę, że spotkanie z Panią pielęgniarką pogłębiło wiedzę dzieci i uświadomiło im znaczenie czystości i dbałości o higienę osobistą.

wychowawczyni Marzena Żmijewska

 

 

24 listopada 2017

 

Pasowanie na przedszkolaka

 

W dniu 24 listopada 2017 r. w naszym oddziale przedszkolnym nastał bardzo uroczysty dzień. Dzieci, które po raz pierwszy w tym roku rozpoczęły swoją drogę edukacji właśnie w naszym przedszkolu zostały pasowane przez panią dyrektor Grażynę Schade na prawdziwych przedszkolaków.

Maluchy złożyły uroczyste ślubowanie, że będą wzorowym przedszkolakiem. Moment pasowania poprzedziły recytacją wierszyków i śpiewem piosenek o przedszkolu.

Po ślubowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe szarfy, dyplomy przedszkolaka i upominki od rodziców.

Jakże pięknie wszystko wyszło, świadczyły o tym gromkie oklaski zaproszonych gości i rodziców. Po części oficjalnej rodzice z dziećmi uczestniczyli w słodkim poczęstunku przy ciasteczkach i herbatce. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację tej uroczystości i za tak liczną ich obecność.

???????????????????????????????

          To był dzień pełen wzruszeń. Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych przedszkolaków!

wychowawczyni Marzena Żmijewska

20 września 2017

 

 Spotkanie z policjantem

 

             20 września 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z dzielnicowym Panem Romanem Bugowskim. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu pieszym, utrwalenie podstawowych znaków drogowych.

         Najmłodsi obejrzeli film edukacyjny „Rady Spongeboba”. Uczniowie wspólnie odpowiadali na pytania, doradzali głównemu bohaterowi, jak prawidłowo zachowywać się w miejscach publicznych, na drodze, w autobusie komunikacji miejskiej, na rowerze itp.

Anna Zgliczyńska

Zmiana wielkości czcionki
Wysoki kontrast