Nasze sukcesy

 XIV Powiatowy Konkurs Twórczości Własnej

“Złote Pióro 2017”

 

W konkursie powiatowym, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy, wzięło udział  9  uczniów z klas I – III.

Celem konkursu było:

– integracja środowiska dzieci i młodzieży zajmujących się literaturą,

– rozwijanie wrażliwości i zainteresowań literackich,

– popularyzacja twórczości literackiej,

– wspieranie i promocja talentów literackich.

Warunkiem uczestnictwa było nadesłanie utworu literackiego (wiersza lub opowiadania) nigdzie dotąd niepublikowanego. W twórczości naszych uczniów dominowały wiersze.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 5 maja 2017r. w GOKiB w Płośnicy. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczał Wójt Gminy Płośnica pan Groblewski. Nagrody rzeczowe otrzymali:

  • Joanna Wiórkowska – kl. III, zajęła II miejsce w kategorii wiersz
  • Igor Chyliński – kl. III, otrzymał wyróżnienie w kategorii opowiadanie.

Prace literackie naszych uczniów zostały wyeksponowane na szkolnej gazetce Samorządu Uczniowskiego.

 

Anna Zgliczyńska

“Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”

 

W roku szkolnym 2015/16 nasza szkoła przystąpiła do ubiegania się o „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego” organizowanego przez W-MODN w Olsztynie.

Głównym celem prześwięcającym nam podczas realizacji zadań była chęć rozpropagowania szkolnego ogrodu dydaktycznego, kształtowanie postaw ekologicznych uczniów i szacunku  do bioróżnorodności.

Udział w tym konkursie przyczynił się do rozwijania umiejętności realizowania ponadprzedmiotowego projektu edukacyjnego.

Głównym zadaniem było stworzenie przewodnika po ogrodzie. Realizując to zadanie uczniowie mieli okazje doskonalić umiejętności językowe i edytorskie niezbędne do napisania przewodnika po naszym ogrodzie i zilustrowania go pięknymi zdjęciami. Jury konkursu oceniło bardzo wysoko naszą prace. Ocenie podległo m.in.: walory edukacyjne
i ekologiczne ogrodu, różnorodność florystyczna, walory estetyczne przewodnika po ogrodzie, uwzględniającego jego wygląd o każdej porze roku, zmysł kompozycyjny, kreatywność w zakresie realizacji ogrodu i przewodnika po nim.

25.01.2017 r. na uroczystej konferencji zorganizowanej w W-MODN w Olsztynie otrzymaliśmy „Złoty Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego” czyli I miejsce
w kategorii szkół podstawowych woj. warmińsko-mazurskiego. Dodatkowo przez cały rok
w naszym posiadaniu będzie przechodnia „Statuetka Ogrodniczki”. Aby ją utrzymać na stałe musimy zwyciężać w tym konkursie trzy lata z rzędu.

Oprócz tego szkoła otrzymała także cenne nagrody rzeczowe w postaci aparatu fotograficznego, dwóch tablic dydaktycznych do ogrodu i pięknej książki pt. „Jak zaprojektować ogród marzeń” .

Uroczyste przekazanie społeczności szkolnej certyfikatu wraz z nagrodami odbyło się na uroczystym apelu szkolnym.

Informacja o tak zaszczytnym wyróżnieniu wywołała wśród uczniów i pracowników szkoły ogromną radość i zadowolenie.

Koordynator projektu

Grażyna Schade

VI Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

 

W VI Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym wzięło udział  33 uczniów :

W kategorii dziewcząt klas I – III, I miejsce zajęła Wiórkowska Joanna, II miejsce Borucka Karolina, III miejsce Banaszek Oksana.

W kategorii chłopców klas I – III, I miejsce Aksamitowski Juliusz, II miejsce Chyliński Igor, III miejsce Czartoryski Bartosz.

W kategorii dziewcząt klas IV – VI, I miejsce zajęła Rudnik Roksana, II miejsce Brzezińska Ilona, III miejsce Agacińska Natalia.

W kategorii chłopców klas IV – VI, I miejsce zajął Żmijewski Brajan, II  miejsce Panek Jakub, III miejsce Przechodzki Daniel,

Sponsorami nagród byli Przewodniczący Gminy Działdowo – Pan Mirosław Zieliński i Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Przyrody Polskiej w Klęczkowie. Turniej był rozgrywany systemem rosyjskim czyli do dwóch przegranych meczy i do dwóch wygranych setów.

Andrzej Poraziński

Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół

Podstawowych

 

19 października 2016 roku w Uzdowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych U – 8 i U –10 „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarka. Nasze drużyny zajęły dwa II miejsca. Co dało awans do dalszych rozgrywek.

21 października 2016 roku chłopcy z U – 10 pojechali do Działdowa na rozgrywki powiatowe gdzie zajęliśmy III miejsce na 8 startujących drużyn z powiatu działdowskiego. SP 3 Działdowo, SP 4 Działdowo, SP Klęczkowo,    SP Uzdowo, SP Niechłonin, SP Rybno, SP Żabiny, SP Koszelewy.

Andrzej Poraziński

 

Certyfikat  “Szkoła Przyjazna Rodzinie”

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA       OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Liga Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych

 

09.05.2016 roku zakończyło się czwarte spotkanie Ligi Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Nasze zawodniczki walczyły dzielnie do ostatniego gwizdka zajmując III miejsce. Wszystkie spotkania rozgrywane były na Sali gimnastycznej w Gimnazjum w Burkacie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

42 masowe biegi zwycięstwa w Działdowie organizowane

przez MOSiR

 

W piątek 06.05.2016 roku odbyły się coroczne 42 masowe biegi zwycięstwa w Działdowie organizowane przez MOSiR. Zawody rozgrywane były na stadionie miejskim w 7 kategoriach wiekowych Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: rocznik 2007 Czartoryski Bartosz, który zajął 21 miejsce na 49 startujących, Przechodzki Szymon rocznik 2006, który zajął 4 miejsce na 23 startujących, Frankowska Kinga rocznik 2005, która zajęła 6 miejsce na 16 startujących, Żmijewska Gabriela rocznik 2004, która zajęła 6 miejsce na 16 startujących, Nikola Ćmoch rocznik 2003, która zajęła I miejsce na 3 startujących i Krygier Amelia rocznik 2003, która zajęła III miejsce. Miejsca od I do III otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom gratulacje za włożony wysiłek.

 

Certyfikat “Szkoła Przyjazna Środowisku

      Kapituła powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty przyznała Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody Polskiej w Klęczkowie Certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”. W ramach ubiegania się o certyfikat szkoła realizowała między innymi własny projekt: „Szkolne Arboretum miejscem edukacji przyrodniczej i wypoczynku dla uczniów naszej szkoły i środowiska lokalnego”.

    Nasze arboretum jest miejscem otwartym dla społeczności lokalnej, jest ono celem niedzielnych, rodzinnych wycieczek rowerowych okolicznych mieszkańców, odwiedzają je przedszkolaki, uczniowie działdowskich szkół podstawowych, gimnazjum.

   Warsztaty ekologiczno – przyrodnicze mieli też uczniowie liceum ogólnokształcącego. Odbywały się tu powiatowe plenery rzeźbiarsko – malarskie oraz warsztaty dla nauczycieli województwa warmińsko – mazurskiego zorganizowane przy współpracy z OCEE.

   Arboretum pełni bardzo ważną rolę w życiu naszej szkoły.

 Obserwacja posadzonych własnymi rękami roślin budzi szacunek dla piękna otaczającej nas przyrody, jak również podnosi poczucie własnej wartości u naszych uczniów, ponieważ ich wkład w planowanie zagospodarowania nowych miejsc w ogrodzie jak i pielęgnacji roślin jest ogromny.

Scan0001 - pismo do certfikatu                   Scan0001 - certfikat

Zmiana wielkości czcionki
Wysoki kontrast